Тема: Утворення трицифрових чисел. Назви розрядних чисел (3 клас)
Мета: закріпити знання про розрядні числа та розрядний склад трицифрових чисел; вдосконалювати обчислювальні навики учнів, вміння розв’язувати складені задачі, розвивати логічне мислення, зорову та слухову увагу та пам’ять, математичну мову; виховувати взаємодопомогу, дружелюбність, бажання бути ввічливим, уважним один до одного, виховувати інтерес та любов до рідного краю.
Обладнання: макети дорожніх сумок, таблиця оцінювання успішності учнів, малюнки із зображенням міст України, назви команд, правила роботи в групах, роздатковий матеріал, девіз уроку, паровоз, таблиця «Розряди трицифрових чисел».
Хід уроку
- Організація класу
Вчитель Встали, діти. Підтягнулись,
Одне одному всміхнулись.
На урок старання не забудьте взяти.
Сіли рівненько. Починаймо працювати!
- Мотивація навчальної діяльності учнів
- Ми з вами вже успішно здійснили подорож до космічного простору. А сьогодні я вам пропоную стати туристами і відправитись в подорож містами України.
- За допомогою математичних обчислень ми здійснемо цю захоплюючу подорож. Дружба з математикою допоможе нам здійснити подорож.
- Протягом уроку буде видно, яка група працювала найкраще.
- У кожного туриста є записник, де він записує свої спостереження-це ваші зошити. Дороговказом будуть роз даткові матеріали.
Девіз уроку:
Подорожуй по Україні!
В радості живи!
Розум фантазію прояви!
Активним і уважним будь,
І про кмітливість не забудь!
- Починаймо!
- Актуалізація опорних знань.
- Об’єднання в групи
- Щоб успішно розпочати подорож, нам потрібно об’єднатися в команди. (Діти об’єднуються в групи: *2*; друга група *7*; 3 група *5*; 4 група *0*)
- Повторення правил роботи в групах
- Утворення тризначних чисел.
- Щоб успішно вирушити в дорогу, потрібно перевірити кількість пасажирів в поїзді.
1 група:
Поїзд вирушає в путь. Розташуй правильно пасажирів розклавши числа на розрядні доданки: 450, 708, 926.
2 група:
Поїзд вирушає в путь. Розташуй правильно пасажирів розклавши числа на розрядні доданки: 103, 842 ,580
3 група:
Поїзд вирушає в путь. Розташуй правильно пасажирів розклавши числа на розрядні доданки: 630, 571, 305.
4 група:
Поїзд вирушає в путь. Розташуй правильно пасажирів розклавши числа на розрядні доданки: 482, 530, 904.
- Закріплення вивченого матеріалу.
- Всі пасажири на місцях двигуни розігріті. Поїзд готовий вирушити.
- Командиру разом з групою почати відлік до відправлення.
- Кількісна лічба
- 459-467
- 234-245
- 786-794
- 566-574
1 місто в яке ми завітаємо буде столиця України - місто Київ.
Наш потяг стрімко вирушив в дорогу, мчить просторами Батьківщини. Ось ми наближаємось до чудового міста, в якому ми зробимо першу зупинку.
Наш екскурсовод підготував для вас невеличку розповідь.
Воно відоме в світі,
Каштани в ньому квітнуть,
Будинки тут високі,
Дніпро тече широкий.
Хто з вас здогадається,
Як місто називається? (Київ)
- Київ - столиця нашої країни. Де тепер стоїть наш, Київ там була сама гора. Жив там першим Кий з Хоривом, Щек та Либідь їх сестра. На честь старшого брата Кия і названа столиця України.
- Сьогодні Київ зачаровує людей своєю красою. Найголовніша вулиця міста - Хрещатик.
Щоб успішно дібратися до міста та дати справжнє ім’я своїй екскурсійній групі, потрібно виконати завдання.
- Розвиток математичних знань.
1 група
Обчисли приклади . Розшифруй назву турагенства.
9х7-43 8х (35-26)
60-72:8 56:8+13
2+8х8 69-(43-7)
|
|
|
|
|
|
|
|
О |
Ж |
К |
М |
З |
Н |
И |
А |
2 група
Обчисли приклади . Розшифруй назву турагенства.
73-7х9 12+7х7
44+42:6 9х(43-38)
72-64:8 76-(53-9)
|
|
|
|
|
|
|
|
Т |
Б |
Д |
О |
Е |
А |
Л |
Ь |
3 група
Обчисли приклади. Розшифруй назву турагенства.
64+3х7 46-48:8
8х7-15 62-54:9
6х(56-49) 78+(35-28)
|
|
|
|
|
|
|
|
И |
Л |
У |
М |
С |
Р |
А |
І |
4 група
Обчисли приклади. Розшифруй назву турагенства.
15:3х8 7х(38-29)
9х4-22 36:6:3
90-8х9 53-(50-17)
|
|
|
|
|
|
|
|
Т |
Н |
У |
А |
Г |
З |
М |
И |
Фізкультхвилинка
Раз! Два! Всі присіли.
Потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П’ять! Шість! Всі веселі
Крутимось на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли,
Ніжками затупотіли
Десять! Десять! Відпочили.
Їдьмо до Львову.
Повідомлення
Львів перебуває на заході України. Місто розташовано на річці неподалік від Польші. Він заснований королем Данилом Галицьким і названий на честь його сина Лева Даниловича.
Львів – місто середньовіччя, місто кам’яних левів, дивовижних легенд і переказів. Тут все особливе: і запашна львівська кава, і солодкувато-гіркий шоколад, і навіть звичайний дощ у Львові падає з особливим галицьким шармом.
Щоб успішно дібратися до міста, групам потрібно виконати завдання
Порівняти числа (На вагончиках трицифрові числа)
- І ось ми у Львові. Щоб завітати до музею дайте відповідь на питання:
- До даного двоцифрового числа ліворуч приписали цифру 5. На скільки при цьому збільшилося число?
- У числі 325 закреслили цифру 2. На скільки зменшилося при цьому число?
- Знайдіть трицифрове число у якому кожна наступна цифра на 1 більша від попередньої. Скільки може бути різних відповідей?
- Знайдіть трицифрове число у якому кожна наступна цифра на 1 менша від попередньої. Скільки може бути відповідей?
Тепер нам треба дібратися до Одеси
Повідомлення
Одеса - справжні морські ворота України. Саме тут найбільший та найпотужніший в Україні морський порт. Тут старовинні вулички, ласкаве Чорне море, найкрасивіший оперний театр. Одесити мають найкраще почуття гумору! Одеса просто пронизана гумором і сатирою!
Щоб успішно дібратися до міста, групам потрібно виконати завдання.
Задача
Діти поїхали до музею на двох мікроавтобусах. У перший вмістилося 9 дітей, а в другий в 3 рази більше. Скільки всього дітей поїхало до музею?
Задача
У похід вирушили 8 учнів. На кожного учня взяли по 3 банки м’ясних консервів і по 4 банки рибних. Скільки всього банок консервів взяли в похід?
Задача
Катеру потрібно перевезти 45 пасажирів. У перший рейс він перевіз 15 чоловік, за другий -10, а решту - за третій. Скільки пасажирів перевіз катер за третій рейс?
Задача
Для походу туристи купили консерви. Коли вони витратили 9 банок, то залишилось у 3 рази більше ніж витратили. Скільки банок консервів купили туристи?
Ми відвідали 3 міста а тепер час повертатися додому.
- Підсумок уроку
Наша подорож успішно завершується.
- Що нового дізналися на уроці?
- Що вам найбільше сподобалося?
- Куди б ви хотіли вирушити у подорож в наступний раз?
Найкраще сьогодні працював під час подорожі ___________група.
Центр туристичного агентства оголошує йому подяку.
Капітану групи віддати наказ про прибуття.
- Домашнє завдання
Скласти власні задачі про туристів.