Вівторок, 30.04.2024, 05:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя початкових класів Черниченко Тетяни Олександрівни

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24

Досягай вершин – це у твоїх силах.

Тема. Досягай вершин – це у твоїх силах. Людина господар своєї долі. Реалізовуй свої мрії.  

Мета: Ознайомити учнів із складовими успіху : талант, натхнення,  інтуїція, досвід, знання, працьовитість. Показати шляхи досягнення успіху, щоб бути  корисним для інших людей, для країни. Розвивати життєву компетенцію. Виховувати гордість  українців за  нашу  державу.

Обладнання: плакат  « Знай наших» ( з портретами видатних людей України)

Хід уроку

І. Організаційний момент

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше в клас.

Біля парти станем чемно –

Хай мине час недаремно.

Будемо уважні і старанні всі,

Сядемо рівненько на місця свої.

           Аутотренінг

Я – школяр(ка)

Я – особистість творча

Я думаю, замислююся

Я – аналізую, висловлюю свої судження

Я – хочу знати

  • Виберіть  одну із букв на парті та підберіть відповідно на цю букву слово,  «яким я хочу бути на уроці»

П - пильним, працьовитим

Л – ласкавим, люблячим, логічним

А – акуратним

Н – найрозумнішим, найуважнішим, найшвидшим.

  • А для чого людині план? Навіщо людина планує свою роботу?( Щоб поставити мету і  її досягти)
  • Яку мету я ставлю на початку уроку перед собою? (вчитель оголошує мету уроку)
  • Яку мету ви ставите перед собою? (відповіді дітей)

ПЛАН (на дошці)

УСПІХ

Творча робота

Уміння

Нові знання

Відомі знання

Розминка

  • Подивимось на наш план, із проходженням етапу уроку, запис стає кольоровим і в кінці уроку ми повинні досягти УСПІХУ (Досягти своєї мети)

(відкриваємо розминку)

ІІ. Актуалізація знань

  • На минулому уроці ми говорили про довкілля , що потрібно робити, щоб зберегти нашу Землю . Перевіримо те, як ви це засвоїли , працюючи в групах. Кожній групі потрібно скласти поради…
  1. Що можна зробити для збереження екологічної рівноваги в країні?
  2. Як ви бережете і охороняєте навколишнє середовище?
  3.  

ІІІ. Новий матеріал

  1.  Розповідь вчителя

      Сьогодні ми поговоримо про долю, життєвий успіх  з чого він складається та як його досягти , про шляхи реалізації своєї мрії, 

   Кожна людина живе по своєму. Одні витрачають свої сили на пошуки багатства, женуться за розкошами й часто забувають, що найціннішим у житті є любов близьких, здоров’я рідних і цікава справа, корисна не лише для себе, а й для інших. На щастя, людей,  котрі дбають не тільки про власне благополуччя,  дуже багато. І таких людей пам’ятають. На їх честь називають вулиці, річки, озера, моря і навіть зірки на небі.

  В Україні дуже багато знаменитих , відомих у всьому світі людей. Це вчені, політики, винахідники, історики, лікарі, вчителі, спортсмени. Це Леся Українка, Т.Шевченко,  брати Кличко, Ані Лорак. Чому вони відомі всім людям? ( у своїй праці досягли успіху) 

  1. Проблемне питання.
  • Які риси характеру , на вашу думку,  можуть  забезпечити успіх людині?

(відповіді учнів)

  • Чи можливо тільки потрібно спиратися на долю?
  • Із довідника виберіть ті риси характеру, які можуть забезпечити людині успіх.

Довідник: працьовитість, хитрість, наполегливість, байдужість, організованість, чесність, порядність, брехливість, жорстокість, цілеспрямованість, уважність, сміливість, мудрість, творчість, доля.

Так,  які риси характеру найбільш характерні для видатних  людей?

  3.  Розповідь про Долю.

      В Українській міфології Доля (Талан) — це начало досить позитивне. Кожна людина нерозривно пов’язана зі своєю Долею. «Своєї долі й конем не об’їдеш» — так мовить прислів’я. Однак, на відміну від грецького Фатуму, волю якого змінити не можуть навіть боги, Доля зовсім не така невблаганна. Утім, вона й не така безтурботна та непередбачувана, як римська Фортуна.

     Образ Долі ввібрав риси українських селянок, від яких вона мало відрізнялася навіть портретно, хоч іноді могла ставати цілком схожою на опікувану нею людину або набувати вигляду незнайомця-панича. Проте в будь-якому образі активна, працьовита Доля вбрана гарно, а погана, лінива — у якесь лахміття.

       Активна Доля найчастіше уявлялася вродливою й надзвичайно працьовитою жінкою. Вона робила за господаря майже все — підбирала колоски на його полі після жнив, щоб жодне зернятко не пропало, приносила колоски із сусідських полів,

     Щоб у її господаря багатство примножувалося, самостійно влаштовувала торгівлю або запасала на зиму продукти… Господар гарної Долі може не боятися хвороб, бо вона обов’язково знайде здоров’я і сама йому принесе. Йому залишалося тільки розкошувати й Долю хвалити.

     Інша справа — Доля пасивна, недобра. Вона найчастіше зображується обірваною, худою, заспаною нечупарою, яка валяється десь під колодою або розважається деінде замість того, щоб працювати й дбати про свою людину. Таку Долю можна «заслужити» або за великі гріхи, або за наші справи, що їй не до смаку. Адже саме Долі обирають собі якусь діяльність, а якщо людина цього вибору не розуміє й робить щось інше, її Доля стає лінивою й сварливою.

У такому разі людина мусить або бідувати все життя, або якось вплинути на свою Долю. Не варто побиватися: усе ще можна змінити. Головне — це свою Долю знайти й з’ясувати, яка справа їй до вподоби. Про те, як відшукати й спіймати Долю, мовиться в багатьох казках про бідного й багатого братів.

     Якщо спіймана Доля виявляється справді лінивою, тоді її достатньо гарненько відлупцювати — і вона відразу за розум береться. Проте в більшості випадків Доля сама страждає від свого негідного становища й намагається його змінити. Зробити це вона може, давши людині слушну пораду. Як правило, виявляється, що бідний брат робив зовсім не те, що треба було: він сіяв пшеницю, а його Доля прагнула торгувати. Вона порадила бідному братові позичити в багатого карбованець, купити стрічечок і продати їх. Бідний брат так і зробив і, як і кожний, хто послухає свою — але тільки свою! — Долю, швидко розбагатів.

     Доля може бути й мінливою, особливо щодо багатих братів. Інколи вони, спостерігаючи таку велику радість свого колишнього брата-наймита, і самі вирішують, висловлюючись сучасною мовою, змінити профіль діяльності. Проте зазнають постійних збитків і знаходять свою Долю під колодою, у лахміттях і заспану.

     Та хоч би які поради давала Доля своєму господареві, у більшості випадків людина має досягати успіху самостійно.

      Я погоджуюся з думкою, що більшою мірою людина є господарем своєї долі, яку творить її характер. Так, саме в характері об’єднуються розумові, емоційні та чуттєві якості особистості, які свідчать про певне сприйняття людиною дійсності та самої себе. Такими рисами можуть бути чуйність, чесність, доброта, правдивість, відданість тощо. Проте можуть бути і лицемірство, егоїзм. Особливе значення для людини мають цілеспрямованість, наполегливість, рішучість, які зумовлюють здатність людини свідомо долати як зовнішні, так і внутрішні труднощі. Звісно, на світі не існує цілком досконалих людей, а тому кожна людина повинна займатись самовдосконаленням, виробляти характер. Адже саме від характеру (або безхарактерності) людини залежатимуть результати її діяльності, її успіхи, її особисте щастя, а подекуди й щастя близьких їй людей.  Отже, наскільки людина може бути творцем своєї долі, залежить від характеру, знань людини, глибини розуміння нею сенсу життя, її вольових якостей, тобто від того, що не дається людині в готовому вигляді, а формується в ході становлення її характеру. І що вищого рівня досягає людина у своєму вдосконаленні, то більшою мірою вона може впливати на свою долю Кожен з нас хоч коли-небудь мріяв. Про кохання,  про престижну роботу,  про успіх у навчанні… Наші мрії підштовхували нас до рішучих дій, ми ставили перед собою мету і наполегливо йшли до неї. Та, як це не дивно, втілення нашого бажання в життя залежить не стільки від наших кроків на шляху до неї, скільки від нашої віри і позитивного мислення.   Ми на 80 % складаємось з води, тому своїми думками ми можемо змінювати себе. Ось кілька порад, які допоможуть тобі здійснити свої мрії.

4. Шляхи реалізації мрії.

1. Коли виникають негативні думки, перемкни увагу на щось, що тобі подобається, що тобі цікаво. Наприклад, замість того щоб жалітися ” не хочу робити уроки”  можна подумати “коли я все зроблю то зможу подивитися телевізор”.

2. Протягом двох місяців починай свій ранок з подяки Богу або Всесвіту за все хороше, що в тебе є: за здоров’я, за дах над головою, за сонячний день за вікном, за рідних, які тебе люблять, за друзів. Через деякий час це ввійде в твою звичку. Тоді будь готовий до позитивних змін, які відбудуться в твоєму житті.

3. Візьми лист паперу і запиши всі добре тобі відомі стереотипні вислови. Для прикладу: “Розбагатіти можна тільки нечесним шляхом”, “Без зв’язків неможливо досягти успіху”… Насправді вони неправдиві і в тебе не має потреби до них прислухатися. На другому листку напиши всі позитивні вислови. Перший лист ти можеш просто спалити, звільняючи себе таким чином від неправильних установок.

4. Візьми лист паперу і напиши найнеймовірніші бажання. Краще, щоб вони стосувалися різних сфер життя: сім’ї,  друзів,  здоров’я,  хобі. Зробити це бажано в тому місці,  де тобі найбільш комфортно.

5 .Зроби колаж своєї мрії. Для цього тобі знадобляться старі журнали, газети, ватман, клей, ножиці, різнокольорові олівці та кілька твоїх фото. Виріж картинки, які тобі подобаються і які знаходять відгук у твоєму серці. Наклей їх на ватман і вклей на них свої фотографії. Наприклад, щоб з красивою дівчиною чи хлопцем поряд стояв(ла) ти. Олівціми напиши фрази, які тебе надихають: “Я щасливий!”, “У мене все виходить!”,  Я успішний!”. Помісти колаж на видном у місці, щоб ти зміг дивитися на нього як можна часто.

6. Детально пропиши кожну мрію. Формулюй бажання правильно: в майбутньому чи теперешньому часі і в позитивній формі. Не ” Я боюся не поступити в університет”, а “Я можу успішно  вчитися там, де я захочу”. Далі детально опиши мрію.

7. Спитай себе чи надихає тебе мрія? Чи дає вона тобі енергію? Тільки такі ідеї  вважаються істинними. Інші виявляються фальшивими, прийшовшими ззовні. Наприклад, ” Я хочу собі таку машину, бо на такій же їздить мій ворог”.

8. Закрий очі, уяви, що ти перенісся в майбутнє, де вже всього досяг, про що мріяв. Подивись на себе з боку: Як ти виглядаєш? Як ти себе почуваєш? Тобі комфортно? Радісно? Які в тебе відношення з друзями?  Проживи це. Якщо ти відчуваєш себе щасливим, значить все чудово. А якщо ні – передивись свої бажання.

9. Задумайся, що рухає твоїми бажаннями. Наприклад, ти хочеш вчитися в престижному навчальному закладі. Для чого? Що ти хочеш цим досягти? Можливо ти хочеш завести там потрібні тобі знайомства? А може отримати хорошу освіту, щоб в подальшому реалізувати свій потенціал?  Отже, мрія має бути “екологічною” – не приносити шкоди тобі і оточуючим.

10. В одній притчі чоловік все життя хотів виграти мільйон, але так і помер бідним. Потрапивши на небо, він спитав у Бога: ” Чому ти не виконав моє бажання? ” . ” Тому що ти так і не купив лотерейний квиток, ” – була відповідь.  Мріяти і досягати – два різні процеси.  Перший – емоції,  другий – дії.  Проте іноді люди заміняють дії емоціями. В таком випадку можна ніколи не досягти бажаного, все життя витаючи в небесах.  Ніколи не допускай думки: ” Це не для мене,  я не зможу.” Це не значить, що треба йти напролом до своєї мрії. Просто спробуй кожного дня виділяти хоч трошки часу для її здійснення.

11. Передивись свої звички. Які з них ти хочеш змінити? Наприклад, ти хочеш  гарно виглядати. Наскільки ти відповідаєш ідеалу? Візьми за правило добре виглядати, ходити в спортзал, багато читати. Почни це робити і скоро перед тобою відкриються нові можливості.

5. Фізкультхвилинка.

6.Створення складових успіху.

7. Поради досягнення успіху

  1. Копіювати звички кожної  вченої людини не варто, розвивати  треба свої.
  2. Необхідна систематичність у навчанні
  3. Зосереджуватися  потрібно на одній справі.
  4. Зібраність.

      Народна мудрість говорить : «Хочеш бути щасливим – не будь лінивим». Це так , бо все у світі здобувається людською працею: зводять будинки, будуються мости, заводи, вирощується  хліб. І це все для людини, щоб вона була сита, здорова, весела і щаслива.

  • А яка головна ваша праця?

Часто не хочеться сісти і за уроки, вивчити правило, вірш. Результат – відставання у навчанні. А надолужити – важко. Тому  намагайтеся працювати щодня, не відкладаючи на завтра те, що можна зробити сьогодні.

ІІІ. Закріплення.

1. Перегляд презентації «Відомі люди України)

  - А зараз ще раз поглянемо на відомих людей України, які завдяки  своїм рисам характеру,  своїй меті  і використовуючи складові успіху досягли свого успіху.

         2. «Доповни  речення»

  • Ким в майбутньому хочете стати ви, і що для цього треба?  ( Я хочу в майбутньому стати…., і мені для цього треба….)

ІV.  Підсумок

 Чи досягли ви своєї мети на уроці?

Що вам допомогло це зробити?

 

Стежина твоя простелиться вдаль

Тобі мужніти і рости.

Ти сам у житті свого щастя коваль,

тому – то задумайся ти.

Який собі шлях у житті обереш,

Як житимеш поміж людьми?

З добром чи лукавством по світу підеш

До світа чи в царство пітьми?

Дорогі діти, будьте мудрими, розумними, чесними і порядними, працьовитими і наполегливими – тоді будете мати щастя і радість, ставте мету перед собою і досягнете успіху.

Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930